Перейти до основного вмісту

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

 • Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праці Д. Фіолевського «Адвокатура» (Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.
 • Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції» (Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політичні симпатії, принесла їм визнання, нагороди, посади. Жаль, щоправда, що не всі з них лишилися класичними адвокатами. Читачу ж, скажімо так років через 100, можливо, байдужими будуть прізвища героїв; їх, швидше, захоплюватиме дух самого історичного протистояння, а ще – уроки, винесені з нього, які варто засвоїти вже сьогодні.
 • На відміну від подій помаранчевої революції, лишилося небагато свідків того, як українські адвокати Східної Галичини виступали захисниками по обвинуваченню у вчиненні політичних злочинів у міжвоєнний період (1918-1939 рр.). Тим же, хто хотів би переконатися в тому, що ті судові процеси були не менш захоплюючі, а протистояння – небезпечні для адвокатів, варто звернутися до однойменного наукового дослідження І. Гловацького  «Українські адвокати Східної Галичини …» (Львів, 2006). Автор, з-поміж іншого, висвітлює процес зародження національно-етичних відносин між українськими адвокатами, роль і значення свободи слова та адвокатського імунітету для успішності виконання ними професійних обов’язків.
 • Адвокатську громадськість завжди цікавила роль одного з відомих українських адвокатів, що донедавна очолював адвокатських рух, у «справі Василя Стуса». Про це, між іншим, розповідає робота сина поета – Д. Стуса «Василь Стус: життя як творчість» (2.вид., К., 2005). Тим же з адвокатів, які хотіли б більше дізнатися з про судові процеси епохи дисидентського руху, варто почитати (чи, принаймні, переглянути, «Твори» В. Чорновола (зокрема, Т. 2: Правосуддя чи рецидиви терору? Лихо з розуму (портрети двадцяти "злочинців"). Документи та матеріали 1966-1968 рр., К., 2002)
 • Якщо бажаєте більше дізнатися про юридичну практику в США, діяльність та традиції судової системи цієї держави, зокрема в порівняльному аспекті, можливості (та способи їх реалізації) набуття освітньо-професійного досвіду в США, зверніть увагу на книги відомого американського юриста (судді) українського походження Б. Футея «Становлення правової держави в Україні 1991-2005» (2 вид, Київ, 2005) та В. Бігуна «Юридична професія та освіта. Досвід США у порівняльній перспективі» (Київ, 2006). В останній праці детально викладено історію та умови участі в найбільш популярному в світі студентському конкурсі з судових процесів (Jessup Competition), який вже більше 10 років проводиться в Україні, надаючи можливість студентам опановувати адвокатську майстерність, конкуруючи з кращими колегами з усього світу.
 • Навчальний посібник В. Шепітька «Психологія судової діяльності» (Харків, 2006) систематично розкриває психологію судового процесу, особистості в судовій діяльності, судових дій. Адвокат з інтересом прочитає про психологію прийняття рішення суддею та сугестивні впливи на нього. Ця книга стане в пригоді тим молодим адвокатам, які хочуть знати, чим таки повинен керуватися і дійсно керується суддя, виносячи рішення (ця тема, до речі, варта окремого висвітлення).
 • Нещодавно один із відомих українських адвокатів, говорячи про власні плани на 2007 р., висловив побажання «нарешті розпочати написання» власної книги. Йому та іншим варто, за можливості, прочитати книгу відомого американського адвоката А. Дершовіца «Листи до молодого юриста» (Dershowitz A. Letters to a Young Lawyer. Little Brown, 2001). У простій, доступно та, водночас, провокативно написаній книзі досвічений адвокат, відомий за процесами О. Джей Сімпсона, Майка Тайсона, Джіммі Беккера, дає поради молодим колегам, і водночас піддає сумніву ряд стереотипів. Аналізуючи негативне ставлення американців до юристів, він майже переконує в значній корисності більше як мільйонної «братії» служителів Феміди і клієнтів. Автор описує промовисті ситуації, як-наприклад сприймати коли люди, котрі захоплювалися тобою одного дня, зневажають тебе – день інший. Адвокат, до речі, автор понад 850 праць, професор Гарвардської школи права, заслужив авторитет і завдяки зразковій громадській активності та позиції.
 • Любителів судових дебатів та промов утішить збірник судових промов руських юристів на процесах кінця XIX–початку ХХ ст., перевиданих у книзі «Состязательность в уголовном судопроизводстве» (Харків, 2005). Промови П. Александрова, С. Андрєєвського, К. Арсеньєва, В. Жуковського, А. Коні, Ф. Плевако та багатьох інших, а також ряд сучасних промов українських (зокрема, з процесу виправданого за звинуваченням у хабарництві начальника податкової інспекції) надихне на підготовку та виголошення нових промов, котрі, можливо, ввійдуть в скарбницю правозахисту.
 • Книга-збірник праць про французьку адвокатуру «Профессия адвоката», укладена А. Поляковим (Москва, 2006) містить класичні праці, що надихали й продовжують надихати не одне покоління правозахисників. Праці А.-Г. Буше Д’Аржі «История сословия адвокатов», А. Г. Камю «О профессии адвоката», Г. К. Ж. Фавра «Об адвокатских обязанностях», Г. де Бетса «Искусство говорить на суде» та чимало інших, доповнених судженнями та виразами про адвокатів і адвокатуру повертають кожному читачу відчуття причетності до глибинної гідності адвокатури та значимості ідеалів того, чому вона служить. Чудово, що є такі праці, що надихають! Мимоволі погоджуєшся з думкою, наведеною у книзі, про те, що «література є сестрою адвокатури».
Підготував Славік БІГУН
Джерело – Юргазета - http://www.yur-gazeta.com/article/881/


Коментарі

 1. Ті, кому подобається українська література!
  Раджу вам виписати літературно-художній журнал «Дніпро».
  Зорієнтований на сучасних читачів та має в собі багато цікавих рубрик, таких
  як: проза, сучасна поезія, драма та ін.
  Також в журналі публікується багато сучасних українських авторів.
  Розвивайтесь літературно, друзі!!! www.dnipro-ukr.com.ua

  ВідповістиВидалити
 2. Доброго дня! Випадково натрапив на Ваш блог. Підкажіть, де знайти книгу книгу американського адвоката А. Дершовіца «Листи до молодого юриста»? В неті її не знайшов. Якщо маєте можливість, скиньте посилання. Дякую.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

БАЛИ ЗА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ АДВОКАТАМИ – ЯК, СКІЛЬКИ І ЗА ЩО?

БАЛИ ЗА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ АДВОКАТАМИ – ЯК, СКІЛЬКИ І ЗА ЩО?
У п.2 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України від 16 лютого 2013 року №85 передбачено, що підвищення свого професійного рівня кваліфікації є професійним обов’язком адвоката. Також, підвищення кваліфікації за професійними програмами є обов’язковим для адвоката протягом його перших трьох років професійної адвокатської діяльності. Вище зазначений Порядок передбачає, що видами підвищення кваліфікації є наступні заходи: -Навчання за професійними програмами у ВНЗ 3 та 4 рівня акредитації; -Участь в конференціях, семінарах та круглих столах, що організовуються НААУ, РАУ, ВКДКа та організаціями, які сертифіковані НААУ; -Навчання у школах адвокатської майстерності; -Публікація наукових статей у фахових журналах; -Видання монографій підручників та посібників.
За результатами участі адвоката у заході підвищення кваліфікації, йому видається відповідний сертифікат та нараховуються залікові бали. Оцінюваний період дорівнює трьом р…

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ
Роль Єдиного державного реєстру судових рішень з кожним роком все більше і більше зростає. Як фахівці права, так і звичайні громадяни все частіше звертаються до Реєстру, щоб знайти або необхідне рішення, або простежити «думку» судів в актуальних питаннях. Для ефективності виконання цих завдань потрібно знати ряд нескладних правил, які встановили розробники системи, отже це наступні правила:
1. Пошук за конкретною фразою
Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з конкретною фразою чи словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Наприклад:«усиновлення повнолітньої».
2. Пошук по основній частині пошукового слова
Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох букв. В іншому вип…