Перейти до основного вмісту

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ІНСПЕКТОР ДАІ МАЄ ПРАВА ВИМАГАТИ ВІД ВОДІЯ?

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ІНСПЕКТОР ДАІ МАЄ ПРАВА ВИМАГАТИ ВІД ВОДІЯ?

Часто, водії стикаються із ситуацією, коли працівник ДАІ вимагає від водія пред’явити різноманітні документи такі як:  договір оренди автомобіля, дорожній лист, документи, які підтверджують законність ввезення автомобіля, довіреність...

А чи є такі вимоги інспектора законні?


Відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону України «Про дорожній рух», Водій зобов'язаний мати при собі та на вимогу працівників міліції пред'являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, - страховий поліс, ліцензійну картку на автомобільний транспортний засіб у разі надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів.

Вичерпний перелік документів, які водій повинен мати при собі зазначений в п. 2.1 Правил дорожнього руху, а саме:

1) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

2) реєстраційний документ на транспортний засіб;

3) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв - дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;

4) на маршрутних транспортних засобах додатково - схему маршруту та розклад руху;

5) поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Це остаточний перелік, а отже інших документів вимагати від водія інспектор не має права.
Таким чином, є незаконними вимогами інспекторів пред’являти  їм документи, що підтверджують законність ввезення автомобіля, довіреність, якщо Ви не власник, дорожній лист, інше.

Варто також зазначити, що зазначені документи водій зобов'язаний пред'явити для перевірки виключно на вимогу інспектора. А от передавати такі документи працівнику дорожньої інспекції водій не зобов’язаний, оскільки в ЗУ «Про дорожній рух" не передбачено обов'язок водія передавати документи.

 Якщо ж інспектор таки вимагає документи, не передбачені Правилами дорожнього руху, тоді зазначте йому, що він порушує ч. 2 ст. 16 ЗУ «Про дорожній рух», п. 2.4, 2.1 Правил дорожнього руху.
Також, дуже дієвою буде можливість зателефонувати у Департамент ДАІ (044) 272 4659 та про даний факт написати у протоколі.

Сергій Гула


Телефон для консультацій – 099 7437 646

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ
Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праціД. Фіолевського «Адвокатура»(Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції»(Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політ…

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ
Роль Єдиного державного реєстру судових рішень з кожним роком все більше і більше зростає. Як фахівці права, так і звичайні громадяни все частіше звертаються до Реєстру, щоб знайти або необхідне рішення, або простежити «думку» судів в актуальних питаннях. Для ефективності виконання цих завдань потрібно знати ряд нескладних правил, які встановили розробники системи, отже це наступні правила:
1. Пошук за конкретною фразою
Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з конкретною фразою чи словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Наприклад:«усиновлення повнолітньої».
2. Пошук по основній частині пошукового слова
Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох букв. В іншому вип…