Перейти до основного вмісту

ДАВАТИ ПОКАЗАННЯ – ЦЕ ПРАВО, А НЕ ОБВ`ЯЗОК


ДАВАТИ ПОКАЗАННЯ – ЦЕ ПРАВО, А НЕ ОБВ`ЯЗОК

Часто буває така ситуація, коли міліціонер, слідчий, прокурор заставляють давати показання, заповнюючи відповідний протокол.

Але Ви повинні пам`ятати, що давати показання, коли ви в статусі підозрюваного, обвинуваченого або потерпілого – це ваше право, а не обов'язок відповідно до ч. 2 ст. 95 Кримінального процесуального кодексу:

Підозрюваний, обвинувачений, потерпілий мають право давати показання під час досудового розслідування та судового розгляду.

А відповідно до ст. 63 Конституції України Ви взагалі можете відмовитися давати показання не залежно в якому статусі Ви перебуваєте, навіть свідка, щодо себе та родичів, а це може стосуватися всього, що Ви знаєте!

Тож, моя порада Вам – ніколи не давайте жодних пояснень міліції, слідчому, прокурору у будь-яких справах без адвоката. А для цього вимагаєте його і відповідно до ч. 2 ст. 20 та ч. 3 ст. 43 КПК вони зобов`язанні його Вам надати до першого допиту, а також відповідно ст. 5 ЗУ «Про міліцію», правоохоронні органи не мають права проводити жодних допитів, якщо Ви заявили клопотання про правову допомогу адвоката, про це  великими літерами і напишіть у їхньому протоколі і поставте жирну крапку, не забувши про «зебру».

Якщо Ви зацікавлені отримати детальну інформацію про участь адвоката у справи, а також для складання необхідних документів до прокуратури, заяв до суду чи інших документів - будь ласка, напишіть ваше прохання на адресу: serg.gula@gmail.com


Адвокат Сергій Гула


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ
Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праціД. Фіолевського «Адвокатура»(Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції»(Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політ…

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ
Роль Єдиного державного реєстру судових рішень з кожним роком все більше і більше зростає. Як фахівці права, так і звичайні громадяни все частіше звертаються до Реєстру, щоб знайти або необхідне рішення, або простежити «думку» судів в актуальних питаннях. Для ефективності виконання цих завдань потрібно знати ряд нескладних правил, які встановили розробники системи, отже це наступні правила:
1. Пошук за конкретною фразою
Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з конкретною фразою чи словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Наприклад:«усиновлення повнолітньої».
2. Пошук по основній частині пошукового слова
Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох букв. В іншому вип…