Перейти до основного вмісту

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ


ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ
(Відповідно до ЗУ «Про гуманітарну допомогу»)

З 2013 року сталися ряд важливих змін, що регулюють дану діяльність серед яких -  ліквідація комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України.
Законом України «Про гуманітарну допомогу» передбачено процедуру для отримання, розмитнення та розподілення гуманітарної допомоги.
Отже, для отримання гуманітарної допомоги, законом встановлена чітка вимога наявності зареєстрованої громадської або релігійної організації, тобто вона повинна бути легалізована і отримати статус юридичної особи в органах державної влади. Ця юридична особа, також має бути обов’язково зареєстрована в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги (про порядок детальної процедура реєстрації організації наведена нижче).
Коли організація зареєстрована в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, тоді наступним етапом є збір необхідних документів. Коли організація погоджується прийняти гуманітарну допомогу, тоді необхідно надати письмову згоду на отримання такої допомоги. Вище зазначені документи (про повний перелік вказано нижче) для отримання гуманітарної допомоги необхідно подати в центральний орган виконавчої влади за місцем реєстрації організації для визнання відповідного вантажу гуманітарною допомогою.
Гуманітарна   допомога,  підлягає  першочерговому, безкоштовному та спрощеному декларуванню митницею з обов’язковим проставленням у товаросупровідних документах та вантажній декларації знаку «Гуманітарна допомога». Митне оформлення гуманітарної допомоги, як правило, здійснюється після проходження нею санітарного, екологічного, радіологічного контролю, який здійснюється безкоштовно. Важливо відзначити, що митне оформлення вантажу здійснюється за місцем знаходженням організації.
Законом України «Про гуманітарну допомогу» передбачено, що митні органи зобов’язані забезпечити оперативне та безкоштовне митне оформлення гуманітарного вантажу, а також забезпечити їхню цілісність під час їхнього перетину кордону.

Варто пам’ятати, що органи  Міністерства доходів та зборів (податкова  служба) здійснюють  контроль  щодо  використання  організацією гуманітарної допомоги за цільовим призначенням. Тому, необхідно вести бухгалтерський облік  гуманітарної  допомоги  та   відповідну звітність, яка   здійснюються  отримувачами  гуманітарної  допомоги  та її набувачами. 
У  разі  відсутності обліку  отримання  та  цільового  використання  гуманітарної допомоги вона буде вважається використаною не за цільовим призначенням
Необхідно пам’ятати, що порушеннями гуманітарного законодавства тягне за собою кримінальну або адміністративну відповідальність.

Якщо Ви зацікавлені отримати детальний порядок реєстрації отримувачів допомоги у Реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, перелік документів, які необхідних для цього та зразки необхідних документів, будь ласка, напишіть ваше прохання на адресу: serg.gula@gmail.com

Адвокат,
Сергій Гула
Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ
Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праціД. Фіолевського «Адвокатура»(Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції»(Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політ…

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ
Роль Єдиного державного реєстру судових рішень з кожним роком все більше і більше зростає. Як фахівці права, так і звичайні громадяни все частіше звертаються до Реєстру, щоб знайти або необхідне рішення, або простежити «думку» судів в актуальних питаннях. Для ефективності виконання цих завдань потрібно знати ряд нескладних правил, які встановили розробники системи, отже це наступні правила:
1. Пошук за конкретною фразою
Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з конкретною фразою чи словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Наприклад:«усиновлення повнолітньої».
2. Пошук по основній частині пошукового слова
Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох букв. В іншому вип…