Перейти до основного вмісту

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

Роль Єдиного державного реєстру судових рішень з кожним роком все більше і більше зростає. Як фахівці права, так і звичайні громадяни все частіше звертаються до Реєстру, щоб знайти або необхідне рішення, або простежити «думку» судів в актуальних питаннях. Для ефективності виконання цих завдань потрібно знати ряд нескладних правил, які встановили розробники системи, отже це наступні правила:

1. Пошук за конкретною фразою

Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з конкретною фразою чи словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали.
Наприклад:«усиновлення повнолітньої».

2. Пошук по основній частині пошукового слова

Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох букв. В іншому випадку пошук в реєстрі за вказаними вами параметрами виконаний не буде. Наприклад, якщо потрібно знайти рішення щодо органу влади, то в поле контекстного пошуку можна ввести корінь основного слова, а після нього поставити зірочку. Наприкладсаомврядув*

3. Пошук документа з одного чи декількох пошукових слів

Здійснюється за допомогою слова «OR», яке має бути зазначене великими літерами. В реєстрі будуть сформовані документи, які містять одну з написаних вами слів або словосполучень. Наприкладрішення OR постанова.

4. Пошук за декількома пошуковими запитами

Якщо пошук в реєстрі планується робити не за окремими словами, а по пошуковим фразам, то необхідно використовувати англійську фразу  «AND» (також великими літерами). У такому випадку за результатами пошуку буде сформований список документів, які одночасно включають обидві пошукові фрази. Наприклад: втрата права власності AND нерухоме майно.

5. Пошук з виключенням окремих слів

Для виключення з результатів пошуку окремих значень між пошуковими запитами потрібно поставити «NOT» . У такому разі всі слова перед будуть «NOT», а все, що після, ні. Наприкладнерухоме майно NOT земельна ділянка.

6. Пошук з обов’язковим включенням потрібного слова

Якщо хочете, щоб у реєстрі знайдені вами документи обов’язково включали в себе певне значення, то перед пошуковим словом потрібно поставити знак +. Наприкладвизнання права власності + квартира.

7. Пошук з виключенням певного слова

Для того щоб результат пошуку в реєстрі не містив певного слова, перед ним потрібно поставити знак — (мінус). Наприкладнакладення арешту - нерухоме майно.

І ще, часто, реєстр "добряче підвисає", тож, після введення запиту, потрібен час, щоб дочекатися, коли реєстр відгукнеться на ваш запит. А також, перед відкриттям безпосередньо вікна з рішення суду, може з'явитися повідомлення на англійській мові, що сервер зараз недоступний, в такій ситуації, необхідно двічі, чи тричі перезавантажити цю ж сторінку. 

Якщо Вам потрібно знайти конкретне судове рішення чи скласти окрему практику судових рішень, будь ласка, напишіть ваше прохання на адресу: serg.gula@gmail.com
Адвокат,

Сергій Гула


Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ
Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праціД. Фіолевського «Адвокатура»(Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції»(Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політ…