Перейти до основного вмісту

ДОПИТ – ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

ДОПИТ – ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Якщо так трапилося, що Вас викликає слідчий на допит, важливо пам’ятати, що Кримінально-процесуальний кодекс встановлює чіткі рамки для слідчого, як законно здійснювати цю процедуру. По своїй необізнаності, часто, свідок, обвинувачений „дозволяють” слідчому грубо порушувати їх права. Щоб цього не трапилося пропоную Вам деякі поради, які потрібно знати при допиті, отже:

1. Слідчий має Вас проінформувати з якого питання Ви викликаєтесь та роз’яснити Вам Ваші права;
2. Найкраще свої пояснення записувати власноруч, щоб слідчий не зміг формулювати текст так, як це йому вигідно, а не Вам;
3. Слідчий не має право задавати навідні питання, де вже міститься варіант відповіді. Навідними питаннями слідчий підштовхує Вас до тієї відповіді, яка потрібна йому.
4. Пам’ятати, що Ви можете відмовитися свідчити у питаннях щодо себе та своїх рідних;
5. Повністю зберігайте спокій, навіть тоді, коли слідчий хамить, кричить чи погрожує. Не піддавайтесь на цей психологічний трюк. Обов’язок слідчого поводитися з Вами ввічливо та спокійно;
6. Тривалість допиту без перерви не може тривати більше аніж 2 години, і не більше 8 годин в день.

І найголовніша рекомендація – постарайтеся на допит прийти з адвокатом – саме він, базуючись на своїх знаннях та досвіді, здатний оберегти Вас від серйозних проблем у майбутньому провадженні.

Якщо Ви зацікавлені отримати детальну інформацію про участь у допиті адвоката, а також для складання зразків заяв до прокуратури чи скарг, заяв до суду - будь ласка, напишіть ваше прохання на адресу: serg.gula@gmail.com

Адвокат,

Сергій Гула


Коментарі

 1. Сергію, переконаний, що Ви робите дуже корисну і суспільно-важливу справу, яка допоможе тим, хто потрапив у складну ситуацію . Треба їй надавати , як можна більший простір у Інтернеті.

  ВідповістиВидалити
 2. Сергей, а Вы защищаете участников Евромайдана, Автомайдана и других участников протестов? Дайте совет, кому нужно звонить в случае чего.

  ВідповістиВидалити
 3. Вітаю, Василь! По подібним питанням можна писати мені на пошту - serg.gula@gmail.com

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. При задержание вряд ли будет возможность писать Вам письма, позвонить и то будет проблема.

   Видалити
 4. А ще забули.
  Можна відмовитися від візиту до РВ МВС ,якщо запрошення було усним.
  Також, запрошення робиться письмовою повісткою.
  І саме головне - відповляйтеся від пояснень. У вас є на те право. Свою думку викладете у суді... якщо їїзможуть довести без ваших пояснень.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ
Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праціД. Фіолевського «Адвокатура»(Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції»(Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політ…

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ
Роль Єдиного державного реєстру судових рішень з кожним роком все більше і більше зростає. Як фахівці права, так і звичайні громадяни все частіше звертаються до Реєстру, щоб знайти або необхідне рішення, або простежити «думку» судів в актуальних питаннях. Для ефективності виконання цих завдань потрібно знати ряд нескладних правил, які встановили розробники системи, отже це наступні правила:
1. Пошук за конкретною фразою
Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з конкретною фразою чи словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Наприклад:«усиновлення повнолітньої».
2. Пошук по основній частині пошукового слова
Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох букв. В іншому вип…