Перейти до основного вмісту

Що робити, коли ви постраждали від незаконних дій поліції, слідчого, прокурора?


Якщо вас затримали на вулиці працівники поліції чи викликає на допит слідчий, прокурор, часто, буває під час таких дій,  працівники правоохоронних органів порушують не тільки норми ввічливості та етика, які вони зобов’язані завжди дотримуватись, але і норми закону. Нерідкістю є хамство, погрози, обмани, шантаж, вимагання хабарів, а інколи навіть побої…
Якщо проти Вас вчинили незаконні дії працівник правоохоронного органу, для подальшого ефективного захисту своїх прав, необхідно:

1.  Найперше – не боятися. Дуже часто працівники поліції, слідчі або прокурори все роблять для того, щоб налякати. Страх – це те, що вони хочуть досягнути найперше, оскільки в такому стані набагато легше маніпулювати, обманювати та заставити підписати непотрібні для документи.  
2. Ніколи не миріться із хамською та незаконною поведінкою, потрібно проти неї протестувати як в усному, так і в письмовому вигляді.  
3. Без адвоката не підписуйте жодного документа, яким вам пропонують підписати працівники правоохоронних органів.
4. Обов’язково написати заяву про злочин та подати її у відділок міліції, де її зобов`язані зареєструвати.
5.  Вимагайте вхідний номер заяви та відповіді на неї, а також хто буде відповідальний за розслідування вашої справи.
6. Вимагати провести розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності. Просити, щоб про хід розслідування Вас вчасно інформували.
7. Якщо Вам завдали фізичні ушкодження, обов’язкової, зверніться до будь-якої лікарні, щоб їх зафіксували в медичному документі.
8.  Беріть участь особисто у всіх слідчих діях та консультуйтесь щодо них із фахівцями у сфері права.
9.  Вимагайте адвоката. Без адвоката постарайтесь не давати жодних свідчень. Це ваше невід’ємне право – слідчий, прокурор зобов’язані до першого допиту, надати можливість зустрічі з адвокатом.

Якщо Ви зацікавлені отримати зразок заяви про злочин або участь адвоката у слідчих, судових діях - будь ласка, напишіть нам на адресу: serg.gula@gmail.com

Адвокат Сергій Гула

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ
Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праціД. Фіолевського «Адвокатура»(Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції»(Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політ…

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ
Роль Єдиного державного реєстру судових рішень з кожним роком все більше і більше зростає. Як фахівці права, так і звичайні громадяни все частіше звертаються до Реєстру, щоб знайти або необхідне рішення, або простежити «думку» судів в актуальних питаннях. Для ефективності виконання цих завдань потрібно знати ряд нескладних правил, які встановили розробники системи, отже це наступні правила:
1. Пошук за конкретною фразою
Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з конкретною фразою чи словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Наприклад:«усиновлення повнолітньої».
2. Пошук по основній частині пошукового слова
Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох букв. В іншому вип…