Перейти до основного вмісту

Вкладники зможуть повернути вкрадені банком гроші


В Україні почастішали випадки, коли працівники банку через різноманітні схеми, обманюють вкладників та присвоюють їхні кошти. І, часто, виникає питання і у вкладників і у служителів феміди, хто ж повинен повертати відповідні кошти, чи шахраї, чи безпосередньо банк?

Для вирішення подібної справи Верховний суд України розглянув та виніс правову позицію про відшкодування шкоди, яка була заподіяна крадіжкою працівником банку вкладів.
Рішення винесено в рамках судового процесу між Райффайзен Банком Аваль та його вкладником, який здійснив вклад на депозитний рахунок банку, а згодом працівники цієї фінустанови незаконно заволоділи цими коштами.

Клієнт банку згодом звернувся до банку, а потім до суду щодо повернення відповідних коштів і суд першої інстанції визнав дії працівника банку незаконними, проте банк так і не повернув гроші клієнту, вважаючи, що кошти повинна повертати працівниця банку, а не сам банк.
З такою позицією не погодився Верховний Суд і зазначив, що після того, як вкладник на підставі договору банківського вкладу, передав гроші уповноваженій особі банку, власником грошей стає банк.
Верховний Суд України зобов'язав фінустанову, таки, повернути вклад і відповідну компенсацію за інфляцію.
Варто зазначити, що найважливішим висновком рішення суду є позиція, що у разі, коли розкрадання коштів відбувається працівником банком - шкода завдається безпосередньо банку, а не вкладнику. Тому вкладникам необхідно звертатися до суду із відповідною позовною заявою про виконання умов договору.  
Для отримання зразку відповідної позовної заяви – пишіть на електрону адресу Адвоката Сергія Гули – serg.gula@gmail.com

Адвокат Сергій Гула

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дозвіл на вибивання дверей у людей - що далі?

П`ЯТЬ ГОЛОВНИХ НЕБЕЗПЕК ЗАКОНОПРОЕКТУ №2342

П`ЯТЬ ГОЛОВНИХ НЕБЕЗПЕК  З АКОНОПРОЕКТУ 2342 19 лютого 2013 року було подано до Верховної Ради України черговий гомосексуальний законопроект, який тепер можна назвати «без масок» щодо запровадження гомосексуальної диктатури в Україні. Отже, в чому реальна небезпека цього законопроекту? По-перше: Вперше в Україні на законодавчому рівні вводиться поняття «сексуальна орієнтація» (зміна статті 2 Кодексу законів про працю). Після цього, уряд і парламент, і всіх охочих, вже не можна буде спинити від подібних і гірших ініціатив, а також надання додаткових прав представникам сексменшин (до-прикладу: у синовлювати дітей ) та повного зеленого світла для гомосексуалістів, лесбіянок та інших видів нетрадиційних форм, що не тільки руйнують сім ` ю, але і всі підвалини здорового суспільства. По-друге: Вводяться безпрецедентні поняття на законодавчому рівні, а саме: непряма дискримінація, оголошений намір про дискримінацію, підбурювання до дискримінації, пособництво у ди...

ПОВНА МОБІЛІЗАЦІЯ! Масова розклейка по під'їздам листів з військомату!