Перейти до основного вмісту

ПОСЛАННЯ ДО ЮРИСТІВ


ПОСЛАННЯ ДО ЮРИСТІВ

Роль юридичної професії в усі часи була надзвичайно актуальною та необхідною! Регулювання суспільних відносин, вирішення спорів, забезпечення порядку, охорона прав людини – ось далеко невелика кількість важливих завдань, які завжди лежать на плачах правників.
З суті права можемо бачити найголовніше призначенням для юристів, а це - встановлення та охорона верховенства права, справедливості, чесності, неупередженості, безкорисності в юридичній практиці. Бо знаємо, що право втрачає свій сенс, коли воно не є "мистецтвом добра та справедливості".

Сьогодні в Україні є багато юристів. І парадокс є в тому, що з року в рік в нашій державі погіршується стан справ з верховенством права та справедливим судом. Право стало інструментом для заможних, щоб забезпечувати найперше їхній інтерес, ніхто навіть і не думає про захист інтересів бідного, вдови чи сироти.

Виникає логічне питання: "Що трапилось? Чому так багато юристів, а верховенство права в державі практично відсутнє?

Схожа ситуація описується в Біблії, де Бог завжди дорікав тим, хто мав забезпечити право та справедливість, але цього не робив, шукаючи власну користь, за що приходило на них велике покарання! Ось, що про це сказано в Біблії:

Бо Я знаю про ваші численні провини і про ваші великі гріхи: тиснете ви справедливого, берете ви підкупа та викривляєте право убогих у брамі. (чи саме не це сьогодні відбувається в Україні???)
(Книга Амосія 5:12)

Проклятий, хто перекручує право приходька, сироти та вдови! (Книга Повторення закону 27:19)

Для нас, юристів, має бути чітким розумінням того, що для утвердження верховенства права, справедливого суду, правди, мало бути просто фахівцями права, нам потрібно формувати в собі високі моральні стандарти нашого життя та юридичної діяльності. Це прямий обов'язок будь-якого юриста від Бога!

Пам'ятаючи, що право це "мистецтво добра та справедливості", що і є моральним фундаментом юриспруденції, ми зобов'язані бути насторожі цих моральних цінностей, будучи прикладом для всього суспільства. Очевидно, що жоден юрист не може бути учасниками корупційних дій, спотворюючи право на догоду можновладцям чи багатим
Коли юрист дає чи бере хабара,  обманює, порушує права людей - він перестає бути правником, оскільки глумиться над основою права, перетворюючись на злочинця. 

Юристам України у своїй діяльності, найперше,  необхідно усвідомити свою унікальну роль - це захист верховенства права, чесного правосуддя, справедливості, забезпечення максимального захисту бідного, вдови та сироти. Юристи - як санітари суспільства, державної влади, національного законодавства. Але коли юристи не виконують цю головну роль - країна занепадає та живе у злиднях... Юристи завжди повинні пам'ятати  що:

 вони дотримуватимуться дороги Господньої, щоб чинити справедливість та право".

(Книга Буття 8:19)

Адвокат, Сергій Гула
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ
Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праціД. Фіолевського «Адвокатура»(Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції»(Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політ…

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (Відповідно до ЗУ «Про гуманітарну допомогу»)
З 2013 року сталися ряд важливих змін, що регулюють дану діяльність серед яких -  ліквідація комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України. Законом України «Про гуманітарну допомогу» передбачено процедуру для отримання, розмитнення та розподілення гуманітарної допомоги. Отже, для отримання гуманітарної допомоги, законом встановлена чітка вимога наявності зареєстрованої громадської або релігійної організації, тобто вона повинна бути легалізована і отримати статус юридичної особи в органах державної влади. Ця юридична особа, також має бути обов’язково зареєстрована в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги (про порядок детальної процедура реєстрації організації наведена нижче). Коли організація зареєстрована в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, тоді наступним етапом є збір необхідних документів. Коли організація погоджується прийняти гуманітарну допомогу, …