Перейти до основного вмісту

ЗАКОНОДАВЧА ІНІЦІАТИВА ПРО «НАКЛЕП» Є ТАКИМ, ЩО ПОВЕРТАЄ УКРАЇНУ В РАДЯНСЬКУ СИСТЕМУ АВТОРИТАРИЗМУ


ЗАКОНОДАВЧА ІНІЦІАТИВА ПРО «НАКЛЕП» Є ТАКИМ, ЩО ПОВЕРТАЄ УКРАЇНУ В РАДЯНСЬКУ СИСТЕМУ АВТОРИТАРИЗМУ

18 вересня цього року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні закон про зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, відповідно до якого передбачено покарання у вигляді високого грошового штрафу або навіть позбавлення волі за так зване «умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію».
Спільнота УКУ звертається до депутатів, які будуть голосувати за цей закон вдруге, з закликлом добре подумати перш ніж вчинити злочин, який, як наголошують в УКУ,«дасть поштовх сповзанню України у минуле, позбавить українців надії на успішне майбутнє».
В УКУ наголошують, що немає жодної потреби криміналізувати відповідальність за наклеп, який сам по собі вже є злом і це записано в чинній в Україні нормі про цивільно-правову відповідальність за дифамацію. Тому справжня мета цього закону для провладної більшості зовсім інша, переконані в УКУ.
У заяві УКУ сказано: «З його (закон про наклеп – ред.) прийняттям чинна влада зробила черговий крок у напрямі згортання демократичних свобод у нашій державі. У час, який вимагає від української нації рішучого цивілізаційного прориву, Україну знову відкинуто в архаїчне минуле, з якого, здавалося, ми вийшли назавжди. Адже сьогодні очевидно, що глибинні коріння комуністичного тоталітаризму в українському суспільстві не було демонтовано, а відтак вони проростають у сьогодення новими метастазами деспотії і паразитують на наших розчаруваннях і страхах перед лицем економічної кризи та викликів нової доби.
Свобода слова не є привілеєм багатіїв та можновладців. Вона є найкращим на сьогодні засобом контролю влади на службі суспільства. Хто обрав публічну політику, служіння спільному добру як свою професійну кар’єру, повинен бути готовий до «життя під мікроскопом» мас-медій, громадської думки, експертного середовища, а не захищатися від неприємностей залякуванням журналістів кримінальною відповідальністю. Усвідомлюючи нерозривний зв’язок свободи слова з академічною свободою, ми закликаємо академічне середовище не стояти осторонь спроби згортання свободи слова у нашій країні, а виявити дійову солідарність з журналістами»,  йдеться у зверненні спільноти УКУ..
Таким чином Український католицький університет укотре сигналізує чинній владі й загалом українському суспільству, що реставрація радянської суспільно-правової системи та повернення до авторитаризму не обереже властьімущих від заслуженої критики й відповідальності перед народом, як рівно ж не захистить суспільство від викликів часу.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дозвіл на вибивання дверей у людей - що далі?

ПОВНА МОБІЛІЗАЦІЯ! Масова розклейка по під'їздам листів з військомату!

ЯКІ ВОНИ - НОВІ ДОРОЖНІ ЗНАКИ?

НОВІ ДОРОЖНІ ЗНАКИ: Нових дорожніх знаків є 11, і вони переважно інформаційні: "аеропорт", "залізничний вокзал", "автовокзал", "відеофіксація порушень" отже - це такі:   Найсуттєвішою новацією стало обов'язкове використання ближнього світла фар поза населеним пунктами у період із 1 жовтня по 1 травня. У цьому пункті у міліції наслідували європейській досвід. Серед новацій є табличка червоного кольору, яка попереджатиме про нову розв'язку попереду або про нові дорожні знаки. Також в правила будуть введені нові поняття: "острівець безпеки", "газон", "денні ходові вогні", "маневрування", "регулювальник" і "удосконалене покриття". Передбачено також і посилення вимог до автівок з розпізнавальним знаком "Діти". Водії, які рухаються суміжною смугою, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби – зупинитися для запобігання наїзду на дітей, які виходять з автоб