Перейти до основного вмісту

І ВСЕ ТАКИ, ІНДИВІДУАЛЬНА ЛІЦЕНЗІЯ ПОТРІБНА!

І ВСЕ ТАКИ, ІНДИВІДУАЛЬНА ЛІЦЕНЗІЯ ПОТРІБНА!

В середині липня 2013 року Вищий адміністративний суд ухвалив постанову, з якої випливає, що, все ж таки, індивідуальні ліцензії, таки, потрібно банкам для видачі валютних кредитиві, як це вимагає Декрет КМУ «Про систему валютного регулювання та валютного контролю…».

Роками це доводили юристи у судах, захищаючи клієнтів від свавілля банків. Але судді були невблаганні і закривали очі на пряму вимогу законодавця. Думається, що не просто закривали очі – їх до цього стимулювали з «верху». Про честь мантії тут, напевно, не приходиться говорити…
Отже, з Постанови К/9991/81569/12 можна зробити наступні висновки:

1 – НБУ, у даному судовому провадженні проти Правексбанку вважає, що розрахунок в іноземній валюті за продукцію, роботи, послуги,  згідно з пунктом 1.3 глави 1 Положення про валютний контроль, є використанням іноземної валюти як засобу платежу і, відповідно до підпункту "г" пункту 4 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" потребує отримання індивідуальні ліцензії Національного банку України на здійснення разової валютної операції на період, необхідний для здійснення такої операції.

2 – 2012 році НБУ оштрафував Правексбанк, оскільки той не мав індивідуальних ліцензій при здійсненні валютних операцій на території України;

3 – судом встановлено, що Правексбанк на території України  використовував іноземну валюту  як засіб платежу.  Разом з тим, на здійснення разової валютної операції необхідно було отримати індивідуальну ліцензію НБУ, однак, при списанні комісійної винагороди в іноземній валюті з переведенням її на відповідні рахунки у банку була відсутня вказана ліцензія.

4 – суд вважає, що НБУ оштрафував Правексбанк законно!!! через порушення валютного законодавства та відсутність індивідуальної ліцензії.

То що ж, бачимо, коли вигідно «комусь» - очевидні речі стають очевидними. І таки, індивідуальні ліцензії потрібні були банкам, коли ті змушували позичальників через договори погашати кредити у валюті, оскільки валюта в даному випадку використовувалася як засіб платежу на території України!!!

Що ж, в нас є додаткові обставини, бо судове рішення, несе форму закону, щоб вигравати справи у банків!!!

За додатковими питаннями та роз’ясненнями по вашій справі, будь ласка, пишіть – serg.gula@gmail.com

Адвокат, Сергій ГулаКоментарі

  1. Так все таки у банков не было лицензий? Меня интересует Платинум банк.

    ВідповістиВидалити
  2. Скоріш за все, що не було. У випадку судового провадження - її потрібно було витребовувати

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ
Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праціД. Фіолевського «Адвокатура»(Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції»(Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політ…

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ
Роль Єдиного державного реєстру судових рішень з кожним роком все більше і більше зростає. Як фахівці права, так і звичайні громадяни все частіше звертаються до Реєстру, щоб знайти або необхідне рішення, або простежити «думку» судів в актуальних питаннях. Для ефективності виконання цих завдань потрібно знати ряд нескладних правил, які встановили розробники системи, отже це наступні правила:
1. Пошук за конкретною фразою
Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з конкретною фразою чи словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Наприклад:«усиновлення повнолітньої».
2. Пошук по основній частині пошукового слова
Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох букв. В іншому вип…