Перейти до основного вмісту

ЧИ ПОВИННІ МОБІЛІЗОВУВАТИ ВІРУЮЧИХ – роз’яснення Міноборони

ЧИ ПОВИННІ МОБІЛІЗОВУВАТИ ВІРУЮЧИХ –
роз’яснення Міноборони

В часи активної мобілізації чоловіків на Схід в багатьох виникло питання – чи повинні бути мобілізовані на військові дії віруючі люди? Чи мають віруючі певні «пільги» щодо мобілізації.
Тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Чубейко у своєму листі від 17.04.14 №300/1/с/1186 дає наступні розсунення щодо цього питання відповідно до звернення Міністерства культури щодо реалізації прав віруючих громадян виконувати свій обов’язок перед державою під час мобілізації:
Порядок проходження зборів військовозобов’язаними та перелік тих, хто звільняється від них, визначений Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Відповідно до цього Закону звільнення від проходження зборів військовозобов’язаним, які належать до діючих згідно із законодавством України релігійних конфесій, віровчення яких не допускає користування зброєю або виконання військового обов’язку, суперечить їх релігійним переконанням, не передбачено.
Порядок призову військовозобов’язаних - громадян України на військову службу під час мобілізації, зокрема перелік тих, хто звільняється від нього, чітко регламентований Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Статтею 22 зазначеного Закону, передбачено, що громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу під час мобілізації, можуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер.
Крім того, порядок направлення та проходження служби під час мобілізації в умовах воєнного або надзвичайного стану віруючих громадян Законом України “Про альтернативну (невійськову) службу” не визначено.
Відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 в державі проводяться заходи часткової мобілізації людських і транспортних ресурсів, а з 18.03.2014 настав особливий період, під час якого навчальні збори з військовозобов’язаними припинено та розпочато призов військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації.
Беручи до уваги те, що призов віруючих громадян на військову службу під час мобілізації може призвести до правових наслідків, таких як відмова від виконання наказів командирів через релігійні переконання, Генеральний штаб Збройних Сил України підтримує пропозицію стосовно звільнення... читати більше


Адвокат Сергій Гула


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дозвіл на вибивання дверей у людей - що далі?

ПОВНА МОБІЛІЗАЦІЯ! Масова розклейка по під'їздам листів з військомату!

ЯКІ ВОНИ - НОВІ ДОРОЖНІ ЗНАКИ?

НОВІ ДОРОЖНІ ЗНАКИ: Нових дорожніх знаків є 11, і вони переважно інформаційні: "аеропорт", "залізничний вокзал", "автовокзал", "відеофіксація порушень" отже - це такі:   Найсуттєвішою новацією стало обов'язкове використання ближнього світла фар поза населеним пунктами у період із 1 жовтня по 1 травня. У цьому пункті у міліції наслідували європейській досвід. Серед новацій є табличка червоного кольору, яка попереджатиме про нову розв'язку попереду або про нові дорожні знаки. Також в правила будуть введені нові поняття: "острівець безпеки", "газон", "денні ходові вогні", "маневрування", "регулювальник" і "удосконалене покриття". Передбачено також і посилення вимог до автівок з розпізнавальним знаком "Діти". Водії, які рухаються суміжною смугою, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби – зупинитися для запобігання наїзду на дітей, які виходять з автоб