Перейти до основного вмісту

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ


ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. 
Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв. м загальної площі на особу та додатково 10 кв. м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв. м.

Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи:
-     заяву встановленого зразка, підписану всіма повнолітніми членами сім'ї, які постійно проживають і зареєстровані в квартирі. (При цьому важливо пам'ятати, що оформлення заяви відбувається при обов'язковій присутності всіх членів сім'ї та пред'явленні ними паспортів (свідоцтв про народження для неповнолітніх осіб). У заяві зазначаються всі зареєстровані в квартирі (будинку) члени сім'ї, в т. ч. тимчасово відсутні і новонароджені. Підписати заяву замість тимчасово відсутнього члена сім'ї може інший член сім'ї за наявності нотаріально завіреної довіреності, що підтверджує згоду тимчасово відсутнього члена сім'ї на приватизацію житла. Таку заяву завіряється начальником ЖЕКу;
-     довідку про склад сім'ї наймача і про займані ними приміщення. Така довідка видається працівниками паспортного відділу ЖЕКу безкоштовно при пред'явленні паспортів всіх зареєстрованих у квартирі членів сім'ї (заявників) і дійсна протягом 1 місяця з дня видачі;
-     технічну документацію на квартиру (технічний паспорт на квартиру, поверховий план приміщень квартири або будинку, експлікацію приміщень). Взяти ці документи можна в БТІ;
-     документи, що засвідчують факт використання чи невикористання заявником права на приватизацію житла за попереднім місцем проживання (якщо хто-небудь із заявників міняв реєстрацію місця проживання після 15 березня 1993 р. Таким документом може бути паспорт - за умови, що в ньому є відмітка, що підтверджує використання права на приватизацію житла. Фахівці відзначають, що в разі використання будь-ким із заявників права на приватизацію така особа у довільній письмовій формі дає згоду на приватизацію житла іншими особами, що проживають і зареєстровані в квартирі. Якщо в паспорті немає відмітки про використання права на приватизацію, необхідно отримати довідку з попереднього місця проживання про період проживання і про те, що заявник участі в приватизації не приймав або квартира за попереднім місцем проживання не приватизована. Для отримання цієї довідки працівник відділу приватизації надає заявнику на руки письмовий запит відповідної організації за місцем проживання);
-     довідку з "Ощадбанку" про використання суми житлового чека і його залишку (за умови їх наявності);
-     копії документа, що підтверджують право на пільгові умови приватизації - наприклад, якщо є надлишкова площа, а один із заявників має статус, який дає підстави для безкоштовної приватизації незалежно від розміру загальної площі житла;
-     квитанцію про оплату послуг за оформлення документів на приватизацію;
-     копії паспортів всіх повнолітніх членів сім'ї (1 сторінка та сторінки із зазначенням реєстрації паспорта);
-     копію ордера на квартиру.


Зібрані документи необхідно подати до відділу приватизації житлового фонду в районній адміністрації за місцем знаходження житла. При цьому необхідно мати при собі паспорти всіх повнолітніх членів сім'ї та свідоцтва про народження неповнолітніх мешканців квартири (будинку).
Відділ приватизації житлового фонду готує приватизаційні платіжні доручення для оплати житлових чеків на кожного повнолітнього і неповнолітнього члена сім'ї та видає їх заявникам, які потрібно оплатити протягом місяця.
Для отримання свідоцтва про право власності заявнику необхідно подати у відділ приватизації житла паспорта всіх повнолітніх і свідоцтва про народження всіх неповнолітніх мешканців квартири, а також погашення корінців платіжних доручень.
Свідоцтво на право власності на квартиру підлягає обов'язковій реєстрації в органі державної реєстрації прав на нерухоме майно, а саме у державній реєстраційні службі України. Після відповідної реєстрації квартира вважається приватизованою, а отже вашою приватною власністю, яку ви можете продавати, дарувати, заповідати інше.

Для отримання додаткових консультацій звертайтесь за телефоном – 099 7437 646

Адвокат, Сергій Гула


Коментарі

 1. Доброго вечора, Сергію!
  Підкажіть, будь-ласка, чи має державний реєстратор відмовити у приватизації житла у випадку, коли до ордеру вписані 4 людини, з них 2 неповнолітніх (ордер видався у 2013р.), а на момент подання заяви (2015р.) на приватизацію, у квартирі прописана лише 1 особа.
  Заздалегідь вдячна!
  З повагою,
  Ольга Новикова.

  ВідповістиВидалити
 2. Доброго вечора, Сергію! Підкажіть, будь-ласка,якщо дана квартипа куплялася в новобудові і пакет документів стоїть на чоловіка(договір купівлі-продажу,квитанції про оплату,акт виплати в повному обсязі),чи можна право власності зробити на дружину(щоб вона була власником),якщо так,то які потрібні документи від чоловіка. Якщо можете,то дайте будь-ласка відповідь.
  Щиро дякую!

  ВідповістиВидалити
 3. Добрий день, Сергій. Скажіть будь-ласка чи можу я не приймати участь в приватизації, але я є прописана в даній квартирі.

  ВідповістиВидалити
 4. Чим регламентується термін "зміна місця проживання після 18 березня 1993 року"

  ВідповістиВидалити
 5. Доброго дня Сергію.В мене до вас таке питання .Якщо квартира приватизована чи повинна я сплачувати за неї кожен місяць?Чи раз на рік?

  ВідповістиВидалити
 6. Добрий день. підкажіть будь-ласка, в квартирі прописані чоловік і неповнолітній син. Хочемо приватизувати, відділ ЖКГ вимагає згоду на участь у приватизації (дитина до 14 років). що вони мають на увазі? добитись розяснеь не можливо. дякую.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. За змістом ч. 2 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та Положення про порядок передачі квартир (будинків) житлових приміщень у гортожитках у власність громадян, затвердженого наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16 грудня 2009 року № 396, передача займаних квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах здійснюється у приватну власність (спільну сумісну, спільну часткову) за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї. які постійно мешкають у цих квартирах, кімнатах у комунальній квартирі, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається житло. За неповнолітніх членів сім'ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновителі). Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини.

   Видалити
 7. чи можна приватизувати квартиру на новонароджених дітeй?

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

БАЛИ ЗА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ АДВОКАТАМИ – ЯК, СКІЛЬКИ І ЗА ЩО?

БАЛИ ЗА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ АДВОКАТАМИ – ЯК, СКІЛЬКИ І ЗА ЩО?
У п.2 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України від 16 лютого 2013 року №85 передбачено, що підвищення свого професійного рівня кваліфікації є професійним обов’язком адвоката. Також, підвищення кваліфікації за професійними програмами є обов’язковим для адвоката протягом його перших трьох років професійної адвокатської діяльності. Вище зазначений Порядок передбачає, що видами підвищення кваліфікації є наступні заходи: -Навчання за професійними програмами у ВНЗ 3 та 4 рівня акредитації; -Участь в конференціях, семінарах та круглих столах, що організовуються НААУ, РАУ, ВКДКа та організаціями, які сертифіковані НААУ; -Навчання у школах адвокатської майстерності; -Публікація наукових статей у фахових журналах; -Видання монографій підручників та посібників.
За результатами участі адвоката у заході підвищення кваліфікації, йому видається відповідний сертифікат та нараховуються залікові бали. Оцінюваний період дорівнює трьом р…

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ
Роль Єдиного державного реєстру судових рішень з кожним роком все більше і більше зростає. Як фахівці права, так і звичайні громадяни все частіше звертаються до Реєстру, щоб знайти або необхідне рішення, або простежити «думку» судів в актуальних питаннях. Для ефективності виконання цих завдань потрібно знати ряд нескладних правил, які встановили розробники системи, отже це наступні правила:
1. Пошук за конкретною фразою
Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з конкретною фразою чи словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Наприклад:«усиновлення повнолітньої».
2. Пошук по основній частині пошукового слова
Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох букв. В іншому вип…