Перейти до основного вмісту

ЯКІ ПРАВОВІ НОРМИ ДОБРОСУСІДСТВА?

ЯКІ ПРАВОВІ НОРМИ ДОБРОСУСІДСТВА?

Загальні норми добросусідства передбачені статтями 103 та 104 Земельного кодексу України.
Більш конкретні норми передбачені таким нормативним актом, як: ДБН 360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських та сільських поселень", відповідно до якого:
- Відстань від будинку до межі сусідньої ділянки згідно має бути не менше метра. Якщо стіна будинку рельєфна, не менше метра повинна становити відстань від найбільш випуклої її частини. При цьому житло має бути зведено так, щоб вода з даху та стічних труб не потрапляла на територію суміжних ділянок. 
- Відстані між домами. Визначальним чинником є вогнетривкість споруд, тобто матеріалу, з якого зроблено стіни. Відстань між будинками повинна становити до 15 метрів. Для споруд з найвищим ступенем вогнестійкості ця відстань - 6 метрів. Все вказане вище потрібно враховувати ще на стадії проектування житла. 
- Дворову вбиральню рекомендується розміщувати безпосередньо біля сараю для худоби на відстані не менше 15 метрів від житлових будинків і принаймні 20 метрів від джерела водопостачання (колодязя, колонки тощо). 
- Сараї для домашньої худоби, кроликів, нутрій, лисиць і птиці треба розміщувати на відстані від житлових будинків відповідно до протипожежних і санітарних норм: з одинарними або подвійними блоками для тварин - не менш як за 15 метрів; групові до 8 блоків - не менш як за 25 метрів, від 8 до 30 блоків - не менш як 50 метрів. Будувати великі сараї для тварин більш як на 30 блоків можна лише за межами житлової забудови. 

Якщо Ви зацікавлені отримати детальну інформацію по вашому питанню, а також, при необхідності зразків документів (нормативних актів) - будь ласка, напишіть ваше прохання на
адресу: 

Адвокат,
Сергій ГулаКоментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ
Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праціД. Фіолевського «Адвокатура»(Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції»(Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політ…

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (Відповідно до ЗУ «Про гуманітарну допомогу»)
З 2013 року сталися ряд важливих змін, що регулюють дану діяльність серед яких -  ліквідація комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України. Законом України «Про гуманітарну допомогу» передбачено процедуру для отримання, розмитнення та розподілення гуманітарної допомоги. Отже, для отримання гуманітарної допомоги, законом встановлена чітка вимога наявності зареєстрованої громадської або релігійної організації, тобто вона повинна бути легалізована і отримати статус юридичної особи в органах державної влади. Ця юридична особа, також має бути обов’язково зареєстрована в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги (про порядок детальної процедура реєстрації організації наведена нижче). Коли організація зареєстрована в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, тоді наступним етапом є збір необхідних документів. Коли організація погоджується прийняти гуманітарну допомогу, …