Перейти до основного вмісту

Експерт: біометричні паспорти можуть перетворити Україну на поліцейську державу


Експерт: біометричні паспорти можуть перетворити Україну на поліцейську державуЕксперт Інституту демографії та соціальних досліджень Олександр Гладун стверджує, що запровадження електронних біометричних паспортів загрожує створенням в Україні поліцейської держави.
Як передає кореспондент УНІАН, про це експерт заявив журналістам на прес-конференції. О.Гладун перерахував низку проблем, пов’язаних з рішенням парламенту про запровадження електронних біометричних паспортів. Зокрема, він зазначив, що згідно з ухваленим законом картка, яка буде запроваджена замість паспорта, не міститиме інформації про місце реєстрації громадянина. Відповідно, за словами О.Гладуна, місце проживання кожній людині потрібно буде підтверджувати додатково іншими документами. Також, за словами експерта, відповідно до закону буде запроваджений безконтактний електронний носій інформації про громадянина. Однак, зауважив експерт, у законі не зазначено, яка саме інформація буде написана на цьому носії. І в цьому є, на його думку, велика проблема. «Сам закон дає можливість брати інформацію з відомчих інформаційних систем, зокрема, і ту інформацію, яку, можливо, громадянин не бажає розголошувати», - сказав О.Гладун. Він зауважив, що у зв'язку з цим виникає декілька загроз для громадян. «Однією з них є створення поліцейської держави, коли про кожного громадянина може бути віддана будь-яка інформація», - сказав він. За словами експерта, з цього випливає інша загроза, яка полягає у можливому витоку інформації. Зокрема, за його словами, є серйозні сумніви у можливостях держави захистити конфіденційну інформацію кожного громадянина. Більше того, додав він, існують також сумніви щодо того, як державні або інші інститути і з якою метою, будуть таку інформацію використовувати. Експерт зауважив, що таким чином ухвалений ВР закон спрямований не на створення демографічного реєстру, а на друк додаткових документів. При цьому він відмовився припустити, кому саме може бути вигідним ухвалення цього документу і порадив звернутися до авторів законопроекту та державних органів, які підтримали його схвалення. Як повідомляв УНІАН, 2 жовтня Верховна Рада України ухвалила в цілому закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на особу та додатково 10 кв.м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв.м.
Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи: -заяву встановленого зразка, підписан…

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ

ЯКІ КНИГИ ВАРТО ПРОЧИТАТИ АДВОКАТУ
Про історичний дуалізм української адвокатури, її реформу, різнобічні аспекти адвокатської діяльності читайте в фундаментальній праціД. Фіолевського «Адвокатура»(Київ, 2006). Підручник шанованого адвоката, професора одного з донецьких ЮНЗ, підходить як для викладання, так і для читання на дозвіллі. Читаючи «ілюстровані» численними «прикладами» епізоди з адвокатської практики автора, мимоволі хочеш опинитися біля нього, аби перейняти «адвокатську мудрість» метра адвокатури нашої епохи.Одні вважають цю книгу PR-кроком автора, інші – зразком довершеного виконання обов’язків адвоката перед громадськістю. Проте цілком ймовірно, що книга М. Катеринчука «Адвокати помаранчевої революції»(Київ, 2006) є наразі найповнішим письмовим (щоправда, не абсолютно всебічним) документальним оглядом подій, пов’язаних з історичним судовим процесом «Ющенко до ЦВК». Професійність дій адвокатів, попри їхні політ…

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

СІМ УСПІШНИХ КРОКІВ ДЛЯ ПОШУКУ СУДОВИХ РІШЕНЬ У РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ
Роль Єдиного державного реєстру судових рішень з кожним роком все більше і більше зростає. Як фахівці права, так і звичайні громадяни все частіше звертаються до Реєстру, щоб знайти або необхідне рішення, або простежити «думку» судів в актуальних питаннях. Для ефективності виконання цих завдань потрібно знати ряд нескладних правил, які встановили розробники системи, отже це наступні правила:
1. Пошук за конкретною фразою
Він здійснюється за допомогою подвійних лапок («»). Якщо ви шукаєте рішення з конкретною фразою чи словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Наприклад:«усиновлення повнолітньої».
2. Пошук по основній частині пошукового слова
Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам’ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох букв. В іншому вип…